| | Product Data
Your Price: $2106.42 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Body Material | Cast Iron |
|---|---|
| Disc Material | Ductile Iron |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish | Epoxy Powder Coated |
| Inlet to Outlet Length | 2.69 in |
| Nominal Size | 10 in |
| Series | M Series |
| Softgoods Material | Buna-N |
| Stem & Pin Material | 416 Stainless Steel (Stem)/Stainless Steel (Roll Pin) |
| Top to Inlet Center | 10.56 in |
| Type | Wafer Style |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |