| | Product Data
Your Price: $3287.92 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Gear Operator |
|---|---|
| Body Material | Cast Iron |
| Disc Material | 316 Stainless Steel |
| Finish | Epoxy Powder Coated |
| Inlet to Outlet Length | 2.19 in |
| Nominal Size | 6 in |
| Series | ML Series |
| Softgoods Material | Viton |
| Stem & Pin Material | 416 Stainless Steel (Stem)/Stainless Steel (Roll Pin) |
| Top to Inlet Center | 8 in |
| Type | Lug Style |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |