| | Product Data
Your Price: $1421.13 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Gear Operator |
|---|---|
| Body Material | Stainless Steel |
| Disc Material | Aluminum Bronze |
| Inlet to Outlet Length | 1.81 in |
| Nominal Size | 3 in |
| Series | ML Series |
| Softgoods Material | EPDM |
| Stem & Pin Material | 416 Stainless Steel (Stem)/Stainless Steel (Roll Pin) |
| Top to Inlet Center | 6.25 in |
| Type | Lug Style |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |