| | Product Data
Your Price: $128345.76 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Gear Operator |
|---|---|
| Body Material | Carbon Steel |
| Dimensions | 57.72 in H |
| Disc Material | Stainless Steel |
| Inlet to Outlet Length | 2.56 in |
| Nominal Size | 30 in |
| Pressure Class | 150 lb |
| Series | HP Series |
| Softgoods Material | RPTFE |
| Stem & Pin Material | 17-4PH Stainless Steel (Stem) |
| Top to Inlet Center | 57.72 in |
| Type | Lug Style |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |