| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $62.75 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Memory Stop Handle |
|---|---|
| Body Material | Bronze |
| Disc Material | 304 Stainless Steel |
| Domestic/Import | Domestic |
| End Style | Thread |
| Inlet to Outlet Length | 3.13 in |
| Nominal Size | 3/4 in |
| Port Type | Full |
| Series | BB2-100 |
| Softgoods Material | Nylon |
| Stem & Pin Material | 303 Stainless Steel (Stem) |
| Temperature Rating | 30 to 275 deg F |
| Top to Inlet Center | 1.56 in |
| Type | 1-Piece |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |