| | Product Data
Your Price: $1820.74 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Handle |
|---|---|
| Body Material | Bronze |
| Disc Material | Stainless Steel |
| Domestic/Import | Domestic |
| End Style | NPT |
| Inlet to Outlet Length | 2.13 in |
| Nominal Size | 1 in |
| Port Type | Full |
| Series | BB-SC |
| Softgoods Material | EPDM |
| Stem & Pin Material | Stainless Steel (Stem) |
| Top to Inlet Center | 3.16 in |
| Type | 1-Piece Sprinkler Control |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |