| | Product Data
Your Price: $9944.22 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Handwheel |
|---|---|
| Body Material | Cast Steel |
| Dimensions | 4.02 in Dia |
| End Style | Butt Welded |
| Hand Wheel Diameter | 15.75 in |
| Inlet to Outlet Length | 23.98 in |
| Nominal Size | 4 in |
| Pressure Class | 600 lb |
| Series | 6063 |
| Temperature Rating | -20 to 800 deg F |
| Top to Inlet Center | 17.01 in |
| Trim Material | WCB Cast Steel Disc |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |