| | Product Data
Your Price: $4979.97 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Handwheel |
|---|---|
| Body Material | Cast Steel |
| End Style | Flanged |
| Hand Wheel Diameter | 9.84 in |
| Inlet to Outlet Length | 12.99 in |
| Nominal Size | 2-1/2 in |
| Pressure Class | 600 lb |
| Series | 6050 |
| Softgoods Material | Graphite Packing |
| Top to Inlet Center | 16.42 in |
| Trim Material | CR13 |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |