| | Product Data
Your Price: $1029.12 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Latch-Lock Handle |
|---|---|
| Ball Material | 316 Stainless Steel |
| Body Material | Carbon Steel |
| Domestic/Import | Import |
| End Style | FNPT x Socket Weld |
| Inlet to Outlet Length | 6.1 in |
| Nominal Size | 2 in |
| Orifice Size | 2 in |
| Port Type | Full |
| Pressure Rating | 1000 psi |
| Series | 30CS |
| Top to Inlet Center | 3.6 in |
| Trim Material | 316 Stainless Steel Stem and RPTFE Seat |
| Type | 3-Piece |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |