| | Product Data
Your Price: $8389.32 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Handwheel |
|---|---|
| Body Material | Cast Iron |
| Domestic/Import | Import |
| End Style | Flanged |
| Hand Wheel Diameter | 12 in |
| Inlet to Outlet Length | 14 in |
| Nominal Size | 6 in |
| Pressure Class | 150 lb |
| Pressure Rating | 200 psi |
| Series | F-2981A |
| Top to Inlet Center | 18.88 in |
| Trim Material | Brass |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |