| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
Your Price: $59929.62 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Gear Operator |
|---|---|
| Body Material | Ductile iron |
| Dimensions | 14 in H x 46 in W x 70 in L |
| Disc Material | Nylon Ductile Iron |
| Domestic/Import | Import |
| End Style | Double Flanged |
| Nominal Size | 36 in |
| Pressure Class | 125, 150 lb |
| Series | LD-7180 |
| Softgoods Material | NBR |
| Stem & Pin Material | Stainless steel |
| Temperature Rating | 32 to 212 deg F |
| Type | Lug Style |
| Manufacturer | NIBCO INC |