| Image 1 of 2 - Click For More | Product DataInquire for Best Price
Usually ships 1-2 business days but timing may vary. Please chat with us if you have questions before ordering. * Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. |
| Color | White |
|---|---|
| Connection Type | Wired |
| Coverage | 2000 sq-ft |
| Dimensions | 3.35 in H x 4.4 in W x 4 in D |
| Enclosure Type | IP66 |
| Lamp Type | CFL/Incandescent/LED |
| Mounting Type | Fixture |
| Power Rating | 800 to 1200 W |
| Response Frequency | 50/60 Hz |
| Sensor Type | Passive Infrared |
| Series | SBOR |
| Type | Line Voltage |
| Viewing Angle | 360 deg |
| Voltage Rating | 120 to 277 V AC |
| Manufacturer | LITHONIA LIGHTING |
This item has no supplemental files.