| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Dimensions | 5.95 in L x 5.95 in W x 3.68 in H |
|---|---|
| Domestic/Import | Domestic |
| End Style | Solder |
| Fitting/Connector Type | 90 deg Elbow |
| Material | Copper |
| Nominal Size | 3 in |
| Pressure Rating | 200 psi |
| Series | 807C |
| Temperature Rating | 0 to 250 deg F |
| Type | Large Diameter Press Close Turn |
| Manufacturer | Apollo Conbraco Industries |