| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Amperage Rating | 5 A |
|---|---|
| Connection Type | Screw |
| Contact Configuration | 2NO |
| Mounting Type | Adapter |
| Series | E49S74 |
| Size | 1.2 in H x 1.22 in W x 2.91 in L |
| Type | IEC Mechanical |
| Voltage Rating | 240 V AC, 24 V DC |
| Manufacturer | CUTLER-HAMMER INC |