| Image 1 of 7 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Container Type | Case |
|---|---|
| Dimensions | 1.63 in H x 7.5 in W x 11.38 in L |
| Drive Size | 1/4, 3/8 in |
| Impact Rated | Yes |
| Included Socket Size | 1/4 to 1 in |
| Material | Steel |
| Measurement System | Metric/SAE |
| Number of Pieces | 18 |
| Number of Points | 6 |
| Socket Shape | Hex |
| Type | Deep |
| Manufacturer | Klein Tools |