| Image 1 of 6 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Amperage Rating | 125 A |
|---|---|
| Dimensions | 2.98 in L x 3 in W x 10.25 in H |
| Frame | EG |
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
| Mounting Type | Bottom |
| Number of Poles | 3 |
| Series | G Series |
| Trip Range | 0.03 to 30 A |
| Type | Ground Fault |
| Voltage Rating | 120 to 480 V AC |
| Manufacturer | CUTLER-HAMMER INC |