| Image 1 of 5 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Amperage Rating | 11, 12.5 A |
|---|---|
| Depth | 9.21 in |
| Display Type | Touchscreen |
| Enclosure Type | IP21 |
| Height | 12.87 in |
| Horsepower | 3 hp |
| Series | DX1 |
| Type | High Performance |
| Voltage Rating | 230 V |
| Width | 6.06 in |
| Manufacturer | CUTLER-HAMMER INC |