| | Product Data
Your Price: $126.49 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Material | Natural Rubber |
|---|---|
| Number of Ribs | 1 |
| Outside Length | 116 in |
| Reinforced Material | Polyester |
| Section Size | 5VX |
| Series | HY-T® Wedge |
| Temperature Range | -40 to 60 deg C |
| Thickness | 0.53 in |
| Top Width | 0.62 in |
| Type | Classical Profile Cogged |
| Manufacturer | VEYANCE GOODYEAR |
This item has no supplemental files.