| | Product Data
Your Price: $395.27 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Color | Black/Yellow |
|---|---|
| Material | Polyurethane |
| Number of Teeth | 150 |
| Overall Length | 1200 mm |
| Pitch | 8 mm |
| Reinforced Material | Carbon Cord |
| Series | C8M |
| Temperature Range | -67 to 176 deg F |
| Tooth Profile | CTD |
| Type | Heavy Duty Single Sided Synchronous |
| Width | 62 mm |
| Manufacturer | VEYANCE GOODYEAR |
This item has no supplemental files.