| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $701.40 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Color | Black |
|---|---|
| Material | HNBR |
| Number of Teeth | 355 |
| Overall Length | 2840.4 mm |
| Pitch | 8 mm |
| Reinforced Material | Aramid |
| Temperature Range | -50 to 99 deg F |
| Tooth Profile | G |
| Width | 62 mm |
| Manufacturer | VEYANCE GOODYEAR |