| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Material | Styrene Butadiene Rubber |
|---|---|
| Number of Ribs | 1 |
| Outside Length | 177 in |
| Section Size | B |
| Temperature Range | -30 to 60 deg F |
| Thickness | 11 mm |
| Top Width | 21/32 in |
| Manufacturer | Timken / Carlisle |
This item has no supplemental files.