| | Product DataInquire for Best Price
Usually ships in 1-2 days. * Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. |
| Diameter - Thread Size | 3/8-16 |
|---|---|
| Finish | Plain |
| Length | 5/8 in |
| Material | Thru-Hardened Alloy Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Point Size | 0.212 in |
| Point Type | Cup |
| Square Size | 0.497 in Dia x 0.293 in H |
| Thread Type | UNC |
| Type | Fully Threaded |
| Manufacturer | BBI |