| Image 1 of 2 - Click For More | Product DataInquire for Best Price
Usually ships in 1-2 days. * Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. |
| Diameter - Thread Size | 5/8-5 |
|---|---|
| Drive Size | 15/16 in |
| Drive Type | Hex |
| Hardness | HRB 95/HRC 32 |
| Head Size | 15/16 in |
| Head Type | Hex |
| Material | 18-8 Stainless Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Overall Length | 6 in |
| Shoulder Diameter | 0.642 in |
| Thread Type | UNC |
| Manufacturer | BBI |