| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Diameter - Thread Size | #12-14 |
|---|---|
| Drive Size | 0.259 in Dia |
| Drive Type | Phillips® |
| Finish | Zinc Blue |
| Hardness | 28 to 38 HRC |
| Head Size | 0.425 in Dia x 0.151 in H |
| Head Type | Pan |
| Material | Carbon Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Overall Length | 3/4 in |
| Point Type | Self-Piercing |
| Thread Type | UNF |
| Type | Type AB Tapping |
| Manufacturer | BBI |
This item has no supplemental files.