| | Product Data
Your Price: $80.99 / PK
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Diameter - Thread Size | M10xM8 |
|---|---|
| Drive Size | 9.15 mm |
| Drive Type | Hex |
| Finish | Plain/Thermal Black Oxide |
| Hardness | HRC 38-43 |
| Head Size | 16.27 mm |
| Head Type | Round Socket |
| Material | Class 12.9 Alloy Steel |
| Measurement System | Metric |
| Overall Length | 50 mm |
| Shoulder Diameter | 10 mm |
| Thread Type | UNC |
| Manufacturer | BBI |
This item has no supplemental files.