| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Diameter - Thread Size | 7/8-9 |
|---|---|
| Finish | Plain |
| Length | 4-1/2 in |
| Material | Case Hardened Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Point Size | 0.53 in |
| Point Type | Cup |
| Square Size | 1.17 in Dia x 0.678 in H |
| Thread Type | UNC |
| Type | Fully Threaded |
| Manufacturer | BRIGHTON-BEST INTERNATIONAL, INC |