| | Product Data
Your Price: $55.20 / PK
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Diameter - Thread Size | 5/16-18 |
|---|---|
| Finish | Plain |
| Grade | A2 (18-8) ASTM F880-02(CW) |
| Length | 1/2 in |
| Material | Stainless Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Point Size | 0.172 in |
| Point Type | Cup |
| Square Size | 0.415 in Dia x 0.245 in H |
| Thread Type | UNC |
| Manufacturer | BBI |