| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Amperage Rating | 600 A |
|---|---|
| Dimensions | 5.48 in H x 5.48 in W x 5.48 in L |
| Frame | L |
| Number of Poles | 3 |
| Series | C Series |
| Trip Range | 600 to 2500 A |
| Trip Type | Thermal Magnetic |
| Type | Mold |
| Manufacturer | CUTLER-HAMMER INC |