| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Amperage Rating | 800 A |
|---|---|
| Dimensions | 73.77 in H x 43.11 in W x 17.15 in L |
| Enclosure Type | NEMA 12/3R |
| Number of Poles | 3 |
| Series | K Series |
| Type | Heavy Duty |
| Voltage Rating | 600 V |
| Manufacturer | EATON |