| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Blue |
|---|---|
| End Style | MNPT |
| Length | 25 ft |
| Material | TPE |
| Nominal Size | 1/2 in |
| Outside Diameter | 0.81 in |
| Temperature Rating | -40 to 158 deg F |
| Working Pressure | 300 psi |
| Manufacturer | ContiTech |