| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Black |
|---|---|
| Domestic/Import | Domestic |
| Length | 20 ft |
| Material | Urethane Tube/Polyurethane and PVC Cover |
| Nominal Size | 10 in |
| Outside Diameter | 11.21 in |
| Temperature Rating | -40 to 158 deg F |
| Working Pressure | 20 psi |
| Manufacturer | ContiTech |