| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $1.99 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Color | White |
|---|---|
| Dimensions | 2 in W x 1.3 in H |
| Domestic/Import | Domestic |
| End Style | Slip |
| Fitting/Connector Type | Tee |
| Length | 2.6 in |
| Material | PVC |
| Nominal Size | 3/4 x 1/2 x 3/4 in |
| Schedule Rating | SCH 40/STD |
| Series | 401-095 |
| Temperature Rating | 140 deg F |
| Manufacturer | NIBCO® |