| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
Your Price: $113.50 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Color | Dark Gray |
|---|---|
| Dimensions | 2.56 in H |
| Domestic/Import | Import |
| End Style | Tank x FNPT |
| Fitting/Connector Type | Adapter |
| Length | 2.88 in |
| Material | PVC |
| Nominal Size | 1 in |
| Schedule Rating | SCH 80/XH |
| Seal Material | EPDM |
| Series | 4550 |
| Temperature Rating | 140 deg F Service |
| Manufacturer | Chemtrol® |