| | Product Data
Your Price: $45.51 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Dimensions | 2 in W x 1-1/4 in H |
|---|---|
| Domestic/Import | Import |
| End Style | C x C x FNPT |
| Fitting/Connector Type | Tee |
| Length | 2-1/4 in |
| Material | Bronze |
| Method of Manufacture | Forged |
| Nominal Size | 1/2 in |
| Series | 712-5-LF |
| Type | Straight |
| Manufacturer | NIBCO® |