| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $60.58 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Dimensions | 1.6 in W x 1.35 in H |
|---|---|
| Domestic/Import | Import |
| End Style | C x C x FNPT |
| Fitting/Connector Type | Tee |
| Length | 3.12 in |
| Material | Bronze |
| Method of Manufacture | Forged |
| Nominal Size | 1 x 1 x 3/4 in |
| Series | 712-LF |
| Manufacturer | NIBCO® |