| | Product Data
Your Price: $124.75 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | T-Handle |
|---|---|
| Ball Material | Brass |
| Body Material | Cast Bronze |
| End Style | NPT |
| Inlet to Outlet Length | 2.59 in |
| Media | Potable Water |
| Nominal Size | 3/4 in |
| Orifice Size | 0.76 in |
| Port Type | Full |
| Pressure Rating | 600 psig WOG |
| Series | UPBA100-TH |
| Softgoods Material | PTFE/RPTFE |
| Top to Inlet Center | 2.08 in |
| Trim Material | Brass/RPTFE |
| Type | 2-Piece |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |