| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $7344.55 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Gear |
|---|---|
| Body Material | Cast Iron |
| Dimensions | 28.81 in H |
| Disc Material | 316 Stainless Steel |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish | Epoxy Powder Coated |
| Nominal Size | 14 in |
| Series | ML Series |
| Softgoods Material | EPDM |
| Stem & Pin Material | 316 Stainless Steel (Stem)/Alloy Steel (Stem Pin) |
| Top to Inlet Center | 15-1/2 in |
| Type | Lug Style |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |