| | Product Data
Your Price: $3334.07 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Lever Handle |
|---|---|
| Body Material | Ductile Iron |
| Dimensions | 37.81 in H |
| Disc Material | Ductile Iron |
| Domestic/Import | Domestic |
| Inlet to Outlet Length | 3.06 in |
| Nominal Size | 12 in |
| Series | M Series |
| Softgoods Material | Buna-N |
| Stem & Pin Material | 416 Stainless Steel (Stem)/Stainless Steel (Roll Pin) |
| Top to Inlet Center | 12.06 in |
| Type | Lug Body |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |