| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $3111.31 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Lever Handle |
|---|---|
| Body Material | Cast Iron |
| Dimensions | 31.44 in H |
| Disc Material | 316 Stainless Steel |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish | Epoxy Powder Coated |
| Nominal Size | 8 in |
| Series | ML Series |
| Softgoods Material | FDA Black Neoprene/FKM |
| Stem & Pin Material | 316 Stainless Steel (Stem)/(Roll Pin) |
| Top to Inlet Center | 9.38 in |
| Type | Lug Style |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |