| | Product Data
Your Price: $24571.88 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Lock Lever |
|---|---|
| Body Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 19.27 in H |
| Disc Material | Stainless Steel |
| Nominal Size | 8 in |
| Pressure Class | 150 lb |
| Series | HP Series |
| Softgoods Material | PTFE |
| Stem & Pin Material | 17-4PH Stainless Steel (Stem) |
| Type | Lug Style |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |