| | Product Data
Your Price: $23232.24 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Gear Operated with Memory Stop |
|---|---|
| Body Material | Ductile Iron |
| Disc Material | Aluminum/Bronze |
| Inlet to Outlet Length | 22.43 in |
| Nominal Size | 24 in |
| Series | HL Series |
| Softgoods Material | EPDM |
| Stem & Pin Material | Stainless Steel |
| Top to Inlet Center | 25 in |
| Type | Heavy Duty Lug Style |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |