| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $943.07 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Gear |
|---|---|
| Body Material | Cast Iron |
| Dimensions | 10.86 in H |
| Disc Material | Aluminum Bronze |
| Domestic/Import | Import |
| Nominal Size | 2 in |
| Series | C Series |
| Softgoods Material | EPDM |
| Stem & Pin Material | 416 Stainless Steel (Stem)/Stainless Steel (Roll Pin) |
| Top to Inlet Center | 5-1/2 in |
| Type | Wafer Style |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |