| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $759.18 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Ball Material | 316 Stainless Steel |
|---|---|
| Body Material | Cast Bronze |
| Domestic/Import | Domestic |
| End Style | Solder |
| Inlet to Outlet Length | 6-3/4 in |
| Nominal Size | 2 in |
| Orifice Size | 2 in |
| Port Type | Full |
| Pressure Rating | 600 psi |
| Series | BA-450S |
| Softgoods Material | RPTFE |
| Top to Inlet Center | 3.51 in |
| Trim Material | 316 Stainless Steel Stem and RPTFE Seat |
| Type | 2-Piece |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |