| | Product Data
Your Price: $226.21 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | T-Handle |
|---|---|
| Ball Material | Chrome Plated Brass |
| Body Material | Forged Brass |
| Domestic/Import | Import |
| End Style | NPT |
| Inlet to Outlet Length | 3.76 in |
| Nominal Size | 1-1/2 in |
| Orifice Size | 1.26 in |
| Port Type | Standard |
| Pressure Class | 400 lb WOG |
| Series | BA-200 |
| Softgoods Material | PTFE |
| Top to Inlet Center | 2.72 in |
| Trim Material | Brass Stem and PTFE Seat |
| Type | 2-Piece |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |