| | Product Data
Your Price: $834.35 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Latch-Lock Handle |
|---|---|
| Ball Material | 316 Stainless Steel |
| Body Material | Stainless Steel |
| End Style | Socket Weld/FNPT |
| Inlet to Outlet Length | 3.87 in |
| Nominal Size | 1 in |
| Orifice Size | 1 in |
| Port Type | Full |
| Pressure Rating | 1000 psi WOG |
| Series | 30SS6F02LL |
| Softgoods Material | Grapoil/PTFE/RPTFE |
| Top to Inlet Center | 2.93 in |
| Trim Material | RPTFE/Stainless Steel |
| Type | 3-Piece |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |