| | Product Data
Your Price: $820.78 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Oval Handle |
|---|---|
| Ball Material | 316 Stainless Steel |
| Body Material | Carbon Steel |
| End Style | FNPT |
| Inlet to Outlet Length | 4.65 in |
| Nominal Size | 2 in |
| Orifice Size | 1-1/2 in |
| Port Type | Reduced |
| Pressure Rating | 1500 psi WOG |
| Series | 20CS0RN1 |
| Softgoods Material | NXT-75/PTFE |
| Trim Material | 316 Stainless Steel/NXT-75 |
| Type | 2-Piece Adapter Loaded |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |