| | Product Data
Your Price: $999.95 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Body Material | Ductile Iron |
|---|---|
| Domestic/Import | Import |
| End Style | Flanged |
| Inlet to Outlet Length | 8 in |
| Nominal Size | 3 in |
| Pressure Rating | 300 psi |
| Softgoods Material | Rubber O-Ring/Gasket, Graphite Packing, Brass/Stainless Steel Washer |
| Top to Inlet Center | 15-3/4 in Close, 18-7/8 in Open |
| Trim Material | Stainless Steel Stem |
| Type | OS&Y Resilient Seated |
| Manufacturer | Midland Industries |
This item has no supplemental files.