| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $5043.46 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Body Material | Ductile Iron |
|---|---|
| Domestic/Import | Import |
| End Style | FL x MJ |
| Inlet to Outlet Length | 14-1/2 in |
| Nominal Size | 12 in |
| Pressure Rating | 300 psi |
| Softgoods Material | Rubber O-Ring/Gasket |
| Top to Inlet Center | 28 in |
| Trim Material | Stainless Steel Stem |
| Type | NRS Resilient Seated |
| Manufacturer | Midland Industries |
This item has no supplemental files.