| | Product Data
Your Price: $666.44 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Body Material | C85700 Brass |
|---|---|
| Dimensions | 305.6 mm L x 129.2 mm W x 191.3 mm H |
| Domestic/Import | Import |
| End Style | NPT |
| Inlet to Outlet Length | 101 mm |
| Nominal Size | 3 in |
| Softgoods Material | Teflon Polyflon/Fiber Packing |
| Trim Material | C37700 Brass Packing Nut/Stem/Washer/C85700 Brass Bonnet/Arm/Disc/Handle |
| Type | Quick-Opening |
| Manufacturer | Midland Industries |