| | Product Data
Your Price: $7.90 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Domestic/Import | Import |
|---|---|
| End Style | Thread |
| Finish | Black Oxide |
| Fitting/Connector Type | Connector |
| Material | Malleable Iron |
| Nominal Size | 3/4 in |
| Pressure Class | 150 lb |
| Pressure Rating | 150/300 psi |
| Temperature Rating | -20 to 350 deg F |
| Manufacturer | Midland Industries |
This item has no supplemental files.